top of page

מותג האופנה Fendi

החברה הוקמה ברומא בשנת 1925 על ידי אדל ואדוארדו פנדי בתחילת הדרך הייתה בוטיק למוצרי לעור ופרווה.

 

בשנת 1946האחיות לבית פנדי ירשו את העסק המשפחתי ופיתחו אותו לבית אופנה בינלאומי מצליח. בשנת 1967 צירפו חמשת האחיות לבית פנדי את קארל לגרפלד, כדי שייעצב עבור פנדי קו "רדי טו וור", פרוות ואביזרי אופנה.

 

בעבר קארל לגרפלד ז"ל היה ידוע בעיקר בתור המעצב הראשי והמנהל הקריאטיבי של בית האופנה שאנל, אבל לקארל לגרפלד היה גם בית אופנה משלו, והן את בית האופנה האיטלקי פנדי.

 

השם פנדי נהפך לשם נרדף ליוקרה אליטיסטית של בני חוג הסילון, תודות למוצרי הפרווה הייחודיים והכייפיים שפיתח בית האופנה. תוך כדי השמירה על טיב העבודה של הפרווה המסורתית, פנדי מפורסם ביכולת שלו לאמץ טכניקות חדשניות שהופכות את הפרווה לבהירה יותר, מודרנית יותר ומהנה יותר. פנדי משתמש בפרווה כמו בד וידוע הודות לשילוב היצירתי של פרוות וטקסטיל, פרוות ואביזרי אופנה.

בשנת 1985, פנדי הוזמן לקיים תערוכה בגלריה הלאומית לאמנות מודרנית ברומא כדי לעקוב אחר תרומתו להתפתחותה של תעשיית הפרווה.

                                                          

עיצובי העור והפרווה של בית האופנה פנדי נראים על השטיחים האדומים בהשקות בין לאומיות ובאירועי אופנה מיוחדים. ההתמחות בתחום זה נמשכת גם כיום, עם פרוות מנוקדות בזהב 24 קראט.

 

כיום בית אופנה האיטלקי נחשב כבית אופנה יוקרתי הידוע באומנות ללא דופי, אלגנטיות, יצירתיות, חדשנות ועיצוב נצחי. פנדי ידוע בעיקר בשל תיקי היד שלו ובנוסף לתיקים, החברה מייצרת בשמים, משקפי שמש, רהיטים, בגדי ילדים, בגדי תינוקות, אביזרים לתינוקות, אביזרי אופנה, אופניים, שעונים ועוד.

 

פנדי השיק את הבושם הראשון שלו לנשים בשנת 1985 ולאחר מכן בשנת 1988 את הבושם לגברים. כיום, האוספים העיקריים הם

Blossom and  Aquarossa, Fan di Fendi ,Furiosa.

Fendi Fendi L'Acquarossa Eau De Parfum Spray 75ml/2.5oz

קו משקפי השמש של פנדי ברישיון של חברתSafilo  Eyewear, כולל משקפי ראייה, בנוסף למשקפי שמש ללא מרשם.

קולקציית עיצוב הבית פנדי קאזה/ Casaהושק בשנת 1989 כהתפתחות טבעית וכפרק חדש וחשוב במסורת האיטלקית הוותיקה של יצירתיות אינסופית מבית FENDI. הקולקציה מתמחה בייצור רהיטים יוקרתיים, בשילוב חומרי גלם בצורתם הטבעית. כל פריט ריהוט מעוצב מתוך שאיפה 'להלביש' מחדש את חדרי הבית, באותו האופן בו FENDI מעצבים את הבגדים. הקולקציה פונה למעצבים יוקרתיים ואניני טעם המחפשים אוספים פשוטים וחדשניים.

פנדי ידוע באמנות ברמה גבוהה, בעיצובי גזרה רומנטיים, קלאסיים וקווים נקיים,  לתינוקות, בנים ובנות. קולקציה מלאה בפנטזיות, שמסתכלות קדימה בעניים סקרניות ונרגשות כמו של ילד.

לאביב 2014, קארל לגרפלד וסילביה ונטוריני פנדי חידשו את ה DNA של המותג, הקודים הייחודיים, שהם שילוב של מיומנות אומן עם טכניקות ביצוע חדשות וחדשניות, יצירתיות פרועה עם דפוסים גרפיים חזקים, אלמנטים של פרווה, בדים יקרים עם נגיעות משעשעות, פריטים שובבים עם גישה ספונטנית שתמיד מחפשת כיף ומשחקים וכתוצאה מכך נוצרו אוספים, שבהם יש נשיות, צורה ופונקציונאליות אשר נמצא בדיאלוג מתמיד, לעתים קרובות עם תוצאות מפתיעות.

 

חנויות הבוטיק של המותג נמצאות בערים הגדולות באירופה, אמריקה, במזרח התיכון, יפן, סין ואסיה. כמה חנויות הדגל הגדולות ממוקמות בניו יורק, פריז, לונדון, הונג קונג וכמובן ברומא. למותג פנדי יש חנויות בוטיק באאוטלטים בארה"ב, סין ודרום קוריאה ועוד....

 

פנדי הוא בית אופנה איטלקי משובח, מותג נחשב ומוביל בבירות העולם, פריז, ניו יורק, לונדון וכדומה. המותג משתמש בחומרים וטכניקות תפירה חדשות שרק מעלות את רמת הקולקציה עוד שלב אחד למעלה.

החברה מייצרת בשמים, משקפי שמש, בגדי ילדים, בגדי תינוקות, אביזרים לתינוקות, אביזרי אופנה, אופניים, שעונים ועוד.

 

עם קרל לגרפלד ז"ל בראש, עור ופרווה בליבה של התווית, פנדי אינו זר לפזרנות. קרוב למאה שנה לאחר הקמתו של המותג, ההתמקדות במבנה יוקרתי, בבדים, ההצגה ממשיכה להדהד אצל סוחרי הבגדים, הקולקציות והבדים האיטלקיים.  

Fendi history brand In memory Karl Lagerfeld

פנדי יצירתיות ומצוינות מאז 1925

 

 

 

{my private collection}

אוסף פרטי

a place for things i love

 

  • Facebook Classic
  • Instagram Social Icon
bottom of page