• ilana biller

איך החיים שלנו ישתנו אם נקדיש עשר דקות ביום להרהר?


רובנו יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים בחיים. אבל אנחנו לא תמיד מצליחים להגיע לשם. לפעמים קשה לעשות את זה. וזה נהיה יותר קשה מיום ליום. יש ימים שנראה לנו יותר מציאותי פשוט לוותר לחלוטין.

החיים מאוד עמוסים. אין לנו זמן להתמקד באלפי תחומים שונים של החיים כדי לשנות.

פעמים רבות אנחנו אומרים לעצמנו "היום זה היום" ודבר לא קורה.

כאשר יש פער בין מי שאנחנו ומי שאנחנו רוצים להיות, אנחנו לא מאושרים, מותשים, מלאי תסכול, מרגישים תחושת חוסר ערך וחרטה.

מצד אחד אנחנו לא רוצים לאבד את החלומות והשאיפות שלנו בגלל, שהם מניעים אותנו, מצד שני אנחנו לא רוצים שהמרחק מהם ידכא ויתסכל אותנו.

Planner 2022 - Weekly & Monthly Planner with Tabs, 6.3" x 8.4", Hardcover with Thick Paper + Back Pocket + Banded, Twin-Wire Binding - Pink Marble


אז מה עושים?

כצעד ראשון קנו לעצמכם מתנה יומן לטעמכם. כתיבה היא כל כך הרבה יותר קלה כאשר יש לכם את הכלים המושלמים עבור זה.

היום המבחר של היומנים הוא אינסופי. קנו יומן מעוצב, נוח לעבודה, קל, שיוכל להיכנס לתוך התיק בקלות, יומן עם סימנייה, יומן עם מקומות ייעודיים לשרבוטים, הערות ורשימות. עדיף יומן שבועי כי כך תוכלו לראות את כול השבוע בפריסה אחת.

למה ניהול יומן יכול לשנות את חייכם?

היומן מייעל את הפוטנציאל היצירתי שלכם. תקדישו לו 10 דקות לפני השינה.

"אף פעם אל תלכו לישון בלי בקשה בתת מודע." - תומאס אדיסון/Thomas Edison

קחו כמה רגעים לפני שאתם הולכים לישון כדי לבקש או לכתוב את הדברים שאתם מנסים להשיג.

שאלו את עצמכם שאלות הקשורות לדבר הזה. במילים של אדיסון, תבקשו כמה "בקשות". כתבו את השאלות ואת המחשבות על הנייר. ככל שהשאלה תהיה ספציפית יותר, כך התשובות יהיו ברורות יותר.

בזמן שאתה ישנים, תת ההכרה יעבוד על הדברים האלה.

הלילה זה גם הזמן המושלם לבקש עזרה מהחברים הבלתי נראים. למה? כי אם אתם שואלים ממש לפני השינה, לחברים הבלתי נראים יהיה שמונה שעות לפחות לעבוד איתכם ללא ההתערבות מצידכם.

"אני אוהב בקשות בלילה. לעתים נדירות אני הולך לישון בלי הצעה אחת לפחות או קורא לעזרה. בדרך כלל זוהי בקשה עבור החברים הסמויים לעזור לי עם העבודה שלי ומה באתי לעשות על הפלנטה הזאת."Thomas Edison

בקשות בלילה הם אחת הטכניקות הקלות ביותר שאתם יכולים לעשות. כל שעליכם לעשות הוא לומר את זה לעצמכם או בקול רם, ממש לפני השינה.

עשר דקות אחרי שהתעוררתם

כאשר אתם קוראים מחדש וכותבים את המטרות שלכם מדי יום, הם יעצבו את התת מודע שלכם. בסופו של דבר, החלומות והחזון יצרכו את העולם הפנימי שלכם במהירות ויהפכו למציאות.

היומן יכול לתת לכם פרספקטיבה

באותו הזמן הדברים נראים הרבה יותר גרועים ממה שהם, כאשר אנחנו כותבים אותם ביומן, אבל אחרי כמה שבועות, כאשר אתם חוזרים לדף היומן, הדברים שנראו כל כך חשובים, באותה עת, פתאום נראים טיפשיים. זוהי דרך מצוינת לקבל קצת פרספקטיבה וללמד אתכם כמה שיעורים חשובים על עצמכם.

Planner 2022 - Weekly & Monthly 2022 Planner with Tabs, Jan 2022 - Dec 2022, 6.3" x 8.4", Hardcover with Thick Paper + Back Pocket + Banded, Twin-Wire Binding - Pink Leopard

היומן גורם לכם להיות יותר מאורגנים

כתיבה ביומן בכל בוקר ולילה כשאתם מנסים להרהר יכול לעזור לכם להתמקד במטרות שלכם ובמוטיבציה. בערבים תכתבו רשימת ומטלות ליום המחרת, כך שכאשר אתם בדרך לעבודה ולבית הספר תדעו מה אתם צריכים לעשות. בערבים תכתבו על מה הלך לכם טוב היום ומה אתם מרגישים שצריך לעשות טוב יותר, לפעמים אתם יכולים לזהות תחומים שצריך יותר מאמץ.

יומנים שנתיים הם חלק מאוד משמעותי בניסיון להיות מסודרים יותר. לא רק שהכתיבה עצמה מארגנת לנו את המחשבות בראש, גם בלי שאנו שמים לב, ביומן שבועי תוכלו לראות את כל השבוע פרוש לפניכם, ובו את כל האירועים, המטלות והמבחנים שנקבעו מבעוד מועד.

כתיבה ביומן עוזרת לרגשות

מסתבר שכתיבה ביומן או סתם כתיבה על דף מונעת הרגשת דחק ועוזרת להרגיש יותר טוב.

מספר מחקרים מצאו כי כתיבה ביומן מפחיתה מתח.

הכתיבה הידנית עצמה מרגיעה. מחקר הראה שיומן הכתוב ביד עזר יותר מיומן הכתוב דרך המחשב, משום שכנראה יש משהו מרגיע בעבודה הידנית של הכתיבה.

יתרונות אלה כוללים:

צמצום הפיזור בחייכם, מיקוד מוגבר, יציבות גדולה יותר, רמה עמוקה יותר של למידה, סדר ושחרור מחשבות ורגשות עצורים, העצמה, גישור החשיבה הפנימית עם האירועים החיצוניים, ניתוק ושחרור מהעבר, מאפשר לחוות מחדש את העבר עם התובנות של היום.

ללא יומן, חוויות רגשיות אינטנסיביות יכולות לשתק אתכם במשך שעות, ימים ואפילו שנים. עם זאת, הכתיבה הכנה יכולה להיות לפעמים הצורה הטובה ביותר של טיפול.