top of page
  • תמונת הסופר/תilana biller

צבעי השנה 2016 של חברת הצבעים PANTONE


זה הזמן בשנה ששוב בוחרים את צבע השנה. Pantone, היא הסמכות העולמית הנותנת את הטון, הגוון והמרקם לתעשיות העיצוב.

השנה בפעם הראשונה, נבחרו שני צבעים מדהימים באותה מידה ביחד או לחוד.

שני צבעים פסטלים - גוון כחול תינוק Serenity וגוון רוז קוורץ Rose Quartz (וורוד תינוק).

לא רק ששני הצבעים היפים האלה עומדים בכוחות עצמם, הם צמד נהדר לאיפור, אופנה, עיצוב פנים ריהוט, משמש חברות מסחריות או כל אספקט עיצובי הסובב אותנו.את ה"רוז קוורץ" מכנים ב PANTONE גוון משכנע ובעל נוכחות גם אם עדין. גוון שמתאר חמלה ונינוחות.

"Serenity" הוא חסר משקל ואוורירי, גוון שמרגיע גם ברגעים קשים ולו בזכות היותו גוון השמים הרחבים שמעלינו.

מעבר לזה, מדובר בשני צבעים משלימים - האחד חם, השני קר, שיחד יוצרים הרמוניה. כל אחד לחוד ושניהם יחד משדרים תדר נגדי ללחצים שבהם אנו מוקפים בחיינו בחברה המערבית.

כבר השנה ראינו בתצוגות האופנה של שאנל, ולנטינו, ויקטוריה'ס סיקרט, רוקסנדה, ג'יל סנדר, דלפוזו וג׳יי וו אנדרסון, קנדל וקיילי ג׳נר לטופשופ את שני הגוונים ביחד ולחוד.

לפי דברי Leatrice Eiseman Executive Director, Pantone Color Institute

"צבע הוורוד הוא באמת צבע יפה שמקרין טוב על העור לנשים וגברים כאחד. נשים תמיד יכולות להיעזר במוצרי קוסמטיקה, אבל גברים צריכים להסתמך על הצבעים שהם לובשים ושלפעמים גורמים להם להיראות קצת יותר בריאים."

בעולמות אחרים ראינו את הצבעים האלה לא מעט על השיער, על הציפורניים, מוצרי איפור וטיפוח, על האייפון החדש, על השטיח האדום, חתונות של מפורסמים, עיצוב מקומות בילוי, מסעדות, בתים ובשערים של מגזינים.

שני הגוונים האלה מתאימים לכל עונות השנה. בחורף עם בגדי הספורט, רוז קוורץ ומראה היופי, הגוון כחול תינוק עם סוודרים נעימים ומעילים בצבעים ניטראליים. באביב, שני הצבעים נראים טוב עם הדפסים פרחוניים ובקיץ הצבעים ירככו את הבהירות האופנתית או יוסיפו עניין לשמלות השמש הלבנות והבדים הקלים.

הצבעים הנוספים לאביב/קיץ 2016 מתוך העשירייה הראשונה הם:

Peach Echo, שמביע איכויות ידידותיות, מעורר חום ונגישות. צבע זה מלווה את כל המזג במשפחה הכתומה השובבה. קהילות האופנה, העיצוב, והצרכנים, מאוהבים בגווני התפוז כבר כמה עונות.

Snorkel Blue הכחול בהשראה ימית, משחק במשפחת חיל הים, אבל עם הקשר מאושר יותר ואנרגטי יותר. הכחול משדר לבד, מרמז חופשה מרגיעה ובריחה מחיי היום היום.

בעוד שרוב מגמות הצבעים של אביב/קיץ נוטים לרוגע, כמה צבעים מציעים ניגוד. עם צבע ה Buttercup מעצבים חושפים השראה המובילה למקום מאושר יותר, ושטוף שמש.

צבע נוסף, גוון אקווה שנוטה לכיוון המשפחה הירוקה, Limpet Shell גוון ברור, נקי ומוגדר. רמיזות של בהירות ורעננות, פריכות וההשפעה המודרניות של הצבע לעורר שלווה מכוונת ומודעת.

האנרגיה הגבוהה של Fiesta מבשרת התרגשות, מעודדת למקומות לא מוכרים אך מסבירה פנים. צבע חזק ולוהט, אדום מבוסס צהוב, ה Fiesta התוססת מספקת ניגוד מוחלט לטבע המרגיע, ולצבעים של העונה.

צבע שייקח אותנו דרך עונות השנה, Iced Coffee בא לידי ביטוי כצבע ניטראלי חזק לעונה. עם איכות הטבעית שלו, הרכות והעידון של Iced Coffee יוצרים בסיס יציב בשילוב עם שאר הצבעים של עונה זו.

ביסודו הוא בסיס, העידון של ה Lilac, נסתר ב Lilac Gray מוסיף ייחודיות לגוון האפור הקלאסי.

Green Flash מקרין פתיחות ומשתלב עם שאר הצבעים בדרכים בלתי צפויות אבל מבטיחות. הפופולאריות של הגוון המבריק הזה הוא הנציג של ההשפעה המתמשכת של הטבע גם בסביבה עירונית, מגמה שממשיכה לעורר מעצבים.

צבעי השנה לוקחים אותנו למקום מאושר יותר, שטוף שמש, גוונים רכים יותר המציעים תחושה של שלווה, בטחון ורגיעה, בו אנו מרגישים חופשיים לבטא את גרסה השנונה יותר של האני האמיתי שלנו.

מ ה Rose Quartz, ה Serenity ושאר צבעי השנה, מה שזה אומר, שכולנו מחפשים קצת שקט ובטחון.

כמה פריטים בצבעי השנה, כדי שכבר מעכשיו תוכלו להיכנס לאווירה רגועה.

sofia sanchez-de betak couture fashion-week wardrobe 2016


מקור:

http://www.pantone.com/pages/fcr/?season=spring&year=2016&pid=11

http://michellephan.com/pantone-color-of-the-year-2016/

http://www.pantone.com/color-of-the-year-2016

http://www.pantone.com/color-of-the-year-2016-color-standards

http://www.wsj.com/articles/its-a-pink-and-a-blue-1449083326

http://michellephan.com/pantone-color-of-the-year-2016/

http://www.huffingtonpost.com/the-conversation-us/what-pantones-colors-of-2_b_8953524.html

http://fashionforward.mako.co.il/news/114281/

http://www.frogi.co.il/lifestyle-styling/15702.html

Comments


 

 

 

{my private collection}

אוסף פרטי

a place for things i love

 

  • Facebook Classic
  • Instagram Social Icon
bottom of page